Aktualności

Aktualności

Areszt dla sprawców rozboju

 

Bieruńscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju, do którego doszło na terenie miasta w pierwszy dzień roku. Trzech mieszkańców Bierunia, decyzją sądu, zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo to podejrzanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano na terenie Bierunia. Napastnicy wtargnęli do jednego z domów i zaatakowali mieszkającego tam mężczyznę. Bili go i grozili pozbawieniem życia, a także zdrowia, posługując się przy tym niebezpiecznymi przedmiotami, w tym nożem, po czym zabrali telewizor. Agresorzy pobili też drugiego lokatora, który w chwili przestępstwa znajdował się w domu.

O zdarzeniu zostali powiadomieni bieruńscy policjanci. Mundurowi szybko ustalili tożsamość mężczyzn, którzy dopuścili się rozboju. Dwóch z nich zatrzymali tego samego dnia. Namierzenie przestępców zajęło stróżom prawa zaledwie kilka godzin. Trzeci agresor został zatrzymany w poniedziałek rano. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Bierunia w wieku 26, 37 i 47 lat. Wszyscy usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec całej trójki rozbojarzy środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztów. Za przestępstwo, które popełnili, mogą spędzić za kratami nawet 12 lat. Wkrótce o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Tychach.

Śledź nas

Social & newsletter

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search