Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 22 czerwca 2024 07:47
PRZECZYTAJ!
Reklama

Żołnierze złożą przysięgę na bieruńskim Rynku

Burmistrz Bierunia i Dowódca 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej zapraszają na uroczystą przysięgę wojskową żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej, która odbędzie się w niedzielę, 3 września, na rynku w Bieruniu.
Żołnierze złożą przysięgę na bieruńskim Rynku

Punktualnie o godzinie 11:00, zgodnie z ceremoniałem wojskowym, przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej z Bytomia, przysięgać będzie 35 żołnierzy. Po uroczystości odbędzie się pokaz sprzętu i uzbrojenia wojskowego.

W niedzielę, 3 września, Rynek w Bieruniu udostępniony zostanie na potrzeby realizacji niezwykłego przedsięwzięcia! Żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą uroczystą przysięgę, zgodnie z wojskowym ceremoniałem, przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej.  Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa około godzinę. Potem Mieszkańcy będą mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez wojsko - na Rynku staną rozmaite stoiska, odbędą się pokazy sprzętu i uzbrojenia wojskowego. Podczas uroczystości, wojskowi oraz oficjalne delegacje złożą kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Śląskich na Rynku. Udział w uroczystościach zapowiedział minister obrony Mariusz Błaszczak. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama