Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 20:25
PRZECZYTAJ!
Reklama

Piłka nożna łączy ludzi

Czternaście drużyn z kopalń i zakładów Polskiej Grupy Górniczej S.A. 24 września 2023 r. rywalizowało o Puchar Prezesa PGG w piłce nożnej sześcioosobowej. Część z ponad 140 zawodników przyjechało ze swoimi najbliższymi, co dodało imprezie wspaniałej, rodzinnej atmosfery.
Piłka nożna łączy ludzi

W regulaminowym czasie gry mecz finałowy  pomiędzy Ruchem Marcel a KWK Staszic-Wujek zakończył się remisem i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Bramkarz z Marcela wykazał się większą skutecznością, zapewniając swojej drużynie wygraną. Na pozostałych miejscach uplasowały się: 3. KWK Sośnica, 4. KWK Bolesław Śmiały, 5. KWK Mysłowice-Wesoła, 6. Ruch Bielszowice, 7. Ruch Halemba, 8. Ruch Ziemowit, 9. Ruch Rydułtowy, 10. Ruch Piast, 11. Ruch Chwałowice, 12. Ruch Jankowice, 13. Zakład Górniczych Robót Inwestycyjnych, 14. Zakład Remontowo-Produkcyjny. Zwycięska drużyna została zaproszona przez panią Europoseł Izabelę Kloc do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu lub Brukseli, aby pracownicy PGG zobaczyli miejsce, w którym zapadają ważne dla polskiego górnictwa decyzje. –  Taki turniej to wspaniała inicjatywa i świetny pomysł, który przede wszystkim łączy ludzi. Wszystkie drużyny ze sobą współpracowały, na boisku walczyły, ale bardzo fair – powiedziała Izabela Kloc. – Polska Grupa Górnicza jest największą w Europie firmą wydobywającą węgiel i mam nadzieję, że tak będzie długo.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Kacper Kłopocki z Ruchu Marcel, natomiast tytuł najlepszego strzelca otrzymał Sebastian Sarzała z KWK Mysłowice-Wesoła. Natomiast w drużynie z Ruchu Halemba zagrali Artur Kornas i Dominik Szol, występujący regularnie na murawie w barwach PGG Hajery.

– Od dawna wiemy, że górnicy są uzdolnieni w różnych dyscyplinach sportowych i aktywni zarówno na poziomie społeczności lokalnych, jak i w ramach spółki PGG. Cieszymy się, że spółka mogła poprzez organizację tego turnieju podnieść rywalizację na wyższy poziom – podsumował turniej wiceprezes ds. sprzedaży Adam Gorszanów.

Turniej odbył się przy wsparciu Poseł do Parlamentu Europejskiego Izabeli Kloc, kandydatki do Sejmu RP Julii Kloc-Kondrackiej oraz Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarności 80” Marka Mnicha. Rywalizacja toczyła się na boiskach ze znakomitą, nowoczesną sztuczną nawierzchnią w hali pneumatycznej Marco Football Centre w Gliwicach.

Tekst i zdjęcia: PGG S.A./Bożena Sieja

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama