Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 10:59
PRZECZYTAJ!
Reklama

Przeszło 990 000 zł dla klubów sportowych w Bieruniu

Blisko 990 tys. zł - tyle w zaokrągleniu wynosi łączna wartość wszystkich przyznanych w 2024 roku dotacji dla działających w Bieruniu klubów sportowych. Na tym nie koniec. Dodatkowe 146 tys. zł to stypendia dla sportowców.
Przeszło 990 000 zł dla klubów sportowych w Bieruniu

Bieruń sprzyja sportowcom, a najlepszym dowodem na to jest wsparcie, na jakie mogą liczyć działające w mieście kluby sportowe. W czwartek, 15 lutego, w Urzędzie Miasta Bierunia podpisano umowy o dotacje dla klubów sportowych na 2024 rok.

- To, że kwota przyznanych dotacji jest tak duża było możliwe dzięki wpisaniu do „Strategii rozwoju sportu” obiektywnego wskaźnika odnoszącego się do planowanych przychodów podatku od nieruchomości - wyjaśnia Krystian Grzesica, burmistrz Bierunia. - Skutkuje to tym, że dwa lata temu w 2022 roku na kulturę fizyczną było przeznaczonych 539 000 zł, natomiast na ten rok 990 000 zł. To jest niemalże 100% więcej. I tak samo jest jeżeli chodzi o stypendia dla sportowców. W 2022 było to około 85 000 zł, w zeszłym roku 124 800,  a tym roku 146 000 zł. 

W Urzędzie Miejskim w Bieruniu umowy na dotację podpisało 8 klubów sportowych, prezentujących różne dyscypliny. Są to:

  • UKS Unia Bieruń (badminton),
  • KS Unia Bieruń (piłka nożna),
  • Piast GOL Bieruń (piłka nożna) ,
  • Big Budo Polska (sporty walki),
  • Klub Sportowy Walki Bushido (sporty walki),
  • UKS "Walker" (chód sportowy),
  • KS RONIN (sporty walki),
  • KS "UNIA" Bieruń Stary (skat),
  • LKJ Solec (jeździectwo),
  • KSS Piast (strzelectwo sportowe).

Ponadto kluby sportowe oprócz kwoty dotacji, otrzymały też pulę środków przeznaczona na stypendia. To w sumie 146 tys. zł.

Teraz to kluby sportowe decydują o tym komu, na jak długi czas i w jakiej wysokości są przyznawane stypendia. To bardzo dobry pomysł, ponieważ dzięki bezpośredniemu kontaktowi z zawodnikami to właśnie kluby mają najlepsze rozeznanie w tym kto w danym momencie takiego stypendium najbardziej potrzebuje i dla kogo będzie ono najbardziej motywujące.

Bardzo doceniamy wsparcie jakie uzyskaliśmy w formie dotacji z miasta. Doceniamy przede wszystkim to, że mamy transparentność w przyznawaniu tych środków. Dzięki temu wiemy, co trzeba robić, by rozwijać się i służyć mieszkańcom Bierunia – mówi Krzysztof Chlebowski, prezes Bieruńskiej Akademii Piłkarskiej Piast Gol.

- Czujemy wsparcie miasta, wsparcie burmistrza i to, że Bieruń nam przaje - mówi Sebastian Szut z Klubu Sportowego Ronin. - Jesteśmy za to bardzo wdzięczni, bo dzięki takim dotacją nasz klub może się rozwijać. Ogromnie cieszy fakt, że nasza działalność została jeszcze bardziej doceniona w postaci większych środków na organizację naszych zajęć sportowych judo i sportów walki, ale także ogólnopolskie zawody SuperLIGA, które już na stałe weszły w kalendarz zawodów klubów z całej Polski. Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama