Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 10:46
PRZECZYTAJ!
Reklama

Piękne konie i wspaniali jeźdźcy

W Bieruniu odbyły się regionalne zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody. Pierwsze miejsce i Puchar Burmistrza Miasta zdobyła Jadwiga Rogalska dosiadająca konia Lose Yourself, reprezentująca klubu OJK pod Dębami Inwałd. Zawody rozegrano w klasie P (wysokość przeszkód do 110 cm). Na drugim miejscu uplasowała się Olga Górkiewicz z LKJ Solec w Bieruniu na koniu Gracy, a trzecie miejsce zajęła Maria Kanior-Schott z Pszczyńskiego Ludowego Klubu Jeździeckiego Plessówka, która wystartowała z koniem Sahara.
Piękne konie i wspaniali jeźdźcy

Jadwiga Rogalska - na co dzień trenuje oraz stacjonuje ze swoimi końmi w Ludowym Klubie Jeździeckim Solec w Bieruniu. Rozpoczęła swoją przygodę z jeździectwem w dzieciństwie, a sportową karierę kontynuuje już od 9 lat pod okiem Tomasza Tury, właściciela klubu - pod jego skrzydłami rozpoczęła swoje pierwsze starty w zawodach. Również ukończyła szkołę w tym kierunku. 

Podczas dwudniowych zmagań zawodnicy mogli sprawdzić swoje siły oraz umiejętności w konkursach towarzyskich jak i regionalnych. Zawody rozgrywane były w konkursach towarzyskich LL- do 60, 70,80, oraz 90cm i zawody regionalne o wysokościach LL-90, L (100cm) oraz P (110cm). 

Nie lada atrakcją dla młodszych uczestników były zawody Hobby Horsów, gdzie dzieci rywalizowały z konikami na patyku w konkursach do 50 cm oraz w potędze skoków. Zawodników  dopingował Sebastian Macioł, burmistrz Bierunia. 

Organizatorem i gospodarzem imprezy był Ludowy Klub Jeździecki "SOLEC" w Bieruniu. Zawody współorganizował Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miasto Bieruń. Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama