Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 22 czerwca 2024 07:34
PRZECZYTAJ!
Reklama

Ekomajówka w Bieruniu

Bieruń zaprasza na ekologiczna majówkę. W piątek, 24 maja, mieszkańcy i odwiedzający Bieruń goście będą mieli okazję uczestniczyć w oficjalnym otwarciu ścieżki dydaktycznej, zrealizowanej na Skwerze Miast Partnerskich przy ulicy Remizowej. Start spotkania o godzinie 12:00.
Ekomajówka w Bieruniu

Ekospacer

- Skwer Miast Partnerskich, który już we wrześniu ubiegłego roku zyskał swoją nazwę, stopniowo przekształcał się w przyjazne miejsce dla rodzin z Bierunia. Teraz, mieszkańcy mogą cieszyć się odnowioną przestrzenią, która stanie się minicentrum edukacji ekologicznej i rekreacji – mówi Agnieszka Kijas, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Bieruniu.

Przypomnijmy, że chodzi tu o inwestycję dofinansowaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach kwotą 165 000 złotych.  Dzięki tym środkom przestrzeń oferuje wiele atrakcji przyjaznych środowisku. Przeprowadzono tu nowe nasadzenia roślin, stanęły ławki, lampy LED, stojaki rowerowe, a także budki lęgowe dla ptaków i hotele dla owadów.

W ramach oficjalnego otwarcia, przewidziano spacer ścieżką dydaktyczną, który poprowadzą: Tadeusz Mateja, ekolog i edukator, długoletni prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Bieruniu, oraz Grzegorz Plewniok, główny specjalista w wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Bieruniu. W działania zaangażowana jest również Ekodoradca Bierunia – Elżbieta Musialik.

Sprzątanie świata

Oprócz tego, w program majówkowych atrakcji, Urząd Miejski w Bieruniu, wspólnie z Bieruńskim Przedsiębiorstwem Inżynierii Komunalnej, Lasami Państwowymi i dwoma bieruńskimi szkołami (SP1 i SP3), zorganizował akcję sprzątania lasów i parków. 

Akcja rozpocznie się w piątek, 24 maja, o godzinie 9:00  i wezmą w niej udział uczniowie z obu szkół. Każdy może dołączyć do tej inicjatywy, ponieważ od 24 do 27 maja kontenery na odpady będą dostępne w punktach miasta: u zbiegu ulic Turystycznej i Borowinowej oraz przy wejściu na Groblę od ul. Chemików. To doskonała okazja, by aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, a jednocześnie zadbać o środowisko.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama