Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 19:43
PRZECZYTAJ!
Reklama

Imieliński pociąg do pierwszej ligi się nie zatrzymuje

Imieliński pociąg do pierwszej ligi się nie zatrzymuje

 

Najwyższa pora zacząć mówić o tym głośno. Siatkarki COPCO Imielin przestały już być tylko rewelacyjnym beniaminkiem drugiej ligi. Klub, jako jedyny nie przegrał dotychczas meczu i jest zdecydowanym faworytem do kolejnego awansu.

 

Takie sytuacje zdarzają się rzadko, ale właśnie jesteśmy jej świadkami. Beniaminek na każdym szczeblu rozgrywek zazwyczaj musi na początku płacić frycowe. Pierwszy sezon poświęca więc na aklimatyzację w nowym otoczeniu i jest szczęśliwy jeśli utrzyma się w lidze. Siatkarki COPCO Imielin zawiesiły poprzeczkę na znacznie wyższym poziomie. Awansowały, a raczej przebojem wdarły się do drugiej ligi i od razu mają apetyty na więcej. W pierwszych siedmiu kolejkach imielinianki nie przegrały ani jednego meczu! Kolejne w tabeli drużyny z Ostrowca i Kęt zaliczyły już po dwie porażki. Tymczasem dziewczyny z COPCO idą jak burza. W debiutanckim meczu zmierzyły się na wyjeździe z KS Marba Sędziszów Małopolski. To był bardzo trudny rywal, który w poprzednim sezonie drugiej ligi przegrał jedynie trzy mecze i walczył w turniejach półfinałowych o wejście do pierwszej klasy rozgrywkowej. Nasze dziewczyny wygrały 3:2!

W drugiej kolejce imielinianki podjęły u siebie AZS UMCS Lublin wygrywając pewnie 3:0.

Kolejny wyjazdowy mecz odbył się w Tomaszowie Lubelskim i znów wygrana bez straty seta. W czwartej kolejce do Imielina przyjechały dziewczyny z MKS Maratonu Krzeszowice, aby przegrać z naszymi trzy do zera. W kolejnym meczu nasze dziewczyny zdobyły Kraków, pokonując tamtejszą Wisłę 3:0. Później przyszedł czas na PZPS Szczyrk. Sympatyczne góralki zostały ograne w Imielinie do zera. Prawdziwym sprawdzianem sił miała okazać się siódma kolejka. COPCO Imielin zmierzył się na wyjeździe z wiceliderem tabeli SMS Ostrowiec Świętokrzyski. Mecz był chwilami zacięty, ale wynik jak zawsze, 3:0 dla Imielina. Mamy nadzieję, że prezesi, szkoleniowcy i zawodniczki mają już w głowach myśl, że siatkarski szczyt jest w ich zasięgu. Jeśli awansują do pierwszej ligi staną się sportową wizytówką całego powiatu, bo takiego sukcesu nie mieliśmy od dawna. Trzeba przy tym pamiętać, że pierwsza liga to nie przelewka.

 

 

Narodziny gwiazdy
Edyta Wacławczyk, zawodniczka COPCO Imielin otrzymała stypendium studenckie w Stanach Zjednoczonych. Od lipca przyszłego roku dołączy do wielokrotnego mistrza MAC Conference i uczestnika turnieju głównego turnieju NCAA Women’s Volleyball - Bowling Green State University Volleyball.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama