Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 21:20
PRZECZYTAJ!
Reklama

Szykujcie się na Bieruński Bieg Utopca

Szykujcie się na  Bieruński Bieg Utopca

 

Trwają zapisy do udziału w dziewiątej edycji Bieruńskiego Biegu Utopca, który odbędzie się 29 stycznia. Więcej szczegółów można znaleźć na facebookowym fanpage  imprezy.

W niedzielę, 29 stycznia, w godzinach 7:00 - 15:00 zmieniona zostanie organizacja ruchu drogowego na bieruńskiej Starówce. Rynek zamknięty zostanie dla ruchu kołowego. Ponadto, nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach, którymi pobiegną uczestnicy biegu, tj.: Oświęcimska, Macieja, Licealna, Wita,  Łysinowa,  Polna,  Wylotowa, ks. P. Macierzyńskiego i Krakowska (odcinek od skrzyżowania drogi powiatowej ul. Chemików do drogi gminnej ul. Rynek). Bieg Utopca towarzyszy Finałowi Wielkiej Orkietrze Świątecznej Pomocy w Bieruniu, a środki uzyskane z "wpisowego" zasilają konto WOŚP. Jak, co roku "baza" wydarzenia zlokalizowana zostanie na Hali Sportowej przy ulicy Szarych Szeregów, gdzie będzie można poczęstować się gorącym posiłkiem, a także odwiedzić stoisko miejskie. Wydział Promocji Urzędu Miejskiego będzie miał dla zawodników sporo niespodzianek! Na hali odbędzie się również dekoracja najlepszych zawodników. Bieg odbędzie się na dwóch dystansach: 17 km oraz 5,65 km. Drugi zgromadzi także amatorów nordic walking, którzy przemaszerują malowniczą trasę wokół zbiornika wodnego Łysina.  Śmiałkowie startujący w biegu na 17 km mają do pokonania wymagającą trasę wiodącą przez grząskie pola, nieutwardzone, błotniste drogi oraz liczne pagórki.

Wśród startujących będzie także ekipa z Moravsky'ego Berouna -  partnerskiego miasta z Czech. Do Bierunia przyjadą przedstawiciele tamtejszych władz, a także mieszkańcy, którzy pragną zasilić zbiórkę pieniężną na WOŚP oraz dobrze bawić się na sportowo.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama