Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 22 czerwca 2024 07:22
PRZECZYTAJ!
Reklama

Szkolenie strzeleckie bieruńskich policjantów

Szkolenie strzeleckie bieruńskich policjantów

 

Policjanci z Bierunia cyklicznie uczestniczą w szkoleniach i ćwiczeniach, podczas których doskonalą zarówno swoją wiedzę, jak i umiejętności praktyczne. Regularnie też podnoszą swoje kwalifikacje strzeleckie. Jeden z takich treningów przeprowadzony został w obiekcie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i odbył się pod czujnym okiem policyjnego instruktora strzelectwa.

 

Aby wzorowo wykonywać swoje obowiązki służbowe, bieruńscy policjanci cyklicznie uczestniczą w szkoleniach i ćwiczeniach, podczas których doskonalą zarówno swoją wiedzę, jak i umiejętności praktyczne. Regularnie też podnoszą swoje kwalifikacje strzeleckie. Jeden z takich treningów strzeleckich przeprowadzony został wczoraj, pod czujnym okiem instruktora wyszkolenia strzeleckiego. Dzięki możliwości wykorzystania obiektu krytej strzelnicy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach bieruńscy policjanci doskonalili tam swoje umiejętności strzeleckie.

Trening polegał na oddaniu strzałów z broni krótkiej. Każdy policjant ma świadomość, że w czasie pełnionej służby może spotkać się z sytuacją, podczas której będzie musiał sięgnąć po broń palną. Dlatego tak ważna jest umiejętność bezpiecznego i szybkiego posługiwania się nią. Szkolenie strzeleckie musi zaliczyć każdy stróż prawa. W strzelaniu wykorzystuje się różne jednostki broni oraz różne sytuacje — zarówno statyczne, jak i dynamiczne. Policjanci podczas treningu muszą się wykazać szybkością, opanowaniem i celnością.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama