Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 20:25
PRZECZYTAJ!
Reklama

Inspektor dołowy z kopalni Ziemowit robi karierę muzyczną w krajach Azji

Występował m.in. w Japonii, w Chinach, Austrii czy Holandii. Wydaje swoje utwory w największych wytwórniach świata. Za granicą jest rozpoznawalny. Patryk Bielowicz, znany pod pseudonimem Patrick Moreno, na co dzień pracuje pod ziemią. Obecnie w kopalni Piast Ziemowit Ruch Ziemowit. Muzyką zajmuje się już 20 lat.
Inspektor dołowy z kopalni Ziemowit robi karierę muzyczną w krajach Azji

- Miałem 15 lat, gdy zaczynałem. Jestem samoukiem, nie mam wykształcenia muzycznego. Słuch muzyczny odziedziczyłem po ojcu, który był gitarzystą. Jednak to mama z dziadkami wychowała mnie i moje rodzeństwo. Muzyka pomagała mi w życiu, zacząłem grać na winylach i wieku 17 lat ukończyłem kurs didżeja. Wkrótce zacząłem komponować i produkować własne utwory. W Polsce muzyka klubowa poszła bardziej w kierunku disco-polo i rapu, dlatego postanowiłem działać poza naszym krajem. Tworzę muzykę klubową w nurcie Progressive House, Bass House, muzyka EDM – wyjaśnia Patryk Bielowicz.

Od 2014 roku Patryk wydaje utwory za granicą. Jego kariera zaczynała nabierać tempa 2 lata temu, kiedy występował w Chinach (m.in. w Szanghaju), a także w Amsterdamie i Austrii. Niestety wkrótce wybuchła pandemia, występy zostały przerwane, a planowana trasa do USA czy Wietnamu odwołana. Teraz nadgania stracony czas. W czerwcu tego roku zagrał już dwa koncerty w Tokio, które zostały bardzo dobrze odebrane. Jesienią planuje występy w klubach w Japonii, Chinach i Tajwanie.

Podczas występów nie gram utworów od dechy do dechy, ale je łączę, miksuję, dorzucam swoje podkłady, wokale, robię przeróbki. Każdy koncert przygotowuję na nowo, aby był niepowtarzalny. Taka postawa cieszy się uznaniem szczególnie w krajach azjatyckich – tłumaczy DJ Moreno.

Patryk Moreno Obecnie wydaje swoje utwory w takich wytwórniach jak: Spinnin Records, Reveled Recordings, Universal Music, Armada Music, 2Dutch, Eclypse Records, Proximity, Mixmash Records, Smash The House. Współpracuje na stałe z wokalistami z Europy i Stanów Zjednoczonych. Potwierdzeniem jego popularności są supporty od popularnych artystów sceny EDM (m.in. Hardwell, David Guetta, Martin Garrix, R3hab).

Mimo tych sukcesów na razie nie zamierza rezygnować z pracy w kopalni Piast-Ziemowit. Tłumaczy, że ma 11 letni staż pracy na dole. Początkowo pracował, jako górnik, teraz jako inspektor gospodarki maszynami, smarami, technologii górniczej w Zespole Środkami Produkcji, Remontowej, Serwisów i Dzierżaw na ruchu Ziemowit.

Jego karierę muzyczną z uwagą śledzą koledzy z pracy, którzy czasami żartują, że w podkładach muzycznych mógłby kiedyś wykorzystać dźwięki maszyn i urządzeń dołowych, takich jak kombajn urabiający, czy przenośniki taśmowe.

W pracy i karierze Patryka wspierają żona i bliscy; ma dwuletnią córeczkę i sześcioletniego syna.

Źródło: pgg.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama