Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 10:08
PRZECZYTAJ!
Reklama

Ludzie z żelaza

Marcin Jawor, instruktor pływania i założyciel UKS Orka Lędziny razem z żoną Joanną Janicką-Jawor, wzięli udział w zawodach triathlonowych w Sycowie. Od trzech lat jest to jedno z ważniejszych miejsc na polskiej mapie tej dyscypliny, przeznaczonej dla prawdziwych twardzielek i twardzieli.
Ludzie z żelaza

W Sycowie rozgrywane są  zawody z serii Garmin Iron Triathlon. To jedna z większych tego typu imprez w Polsce. W tym roku na starcie stanęło prawie 1000 zawodników na trzech dystansach: 1/8 IM, 1/4 IM i 1/2 IM. Oprócz GIT, jako imprezy towarzyszące rozegrano zawody dla dzieci oraz Aqua Speed Open Water Series czyli zawody w pływaniu na wodach otwartych na dystansach: 3800m, 1900m, 950m i 475m.

Państwo Jawor wybrali dla siebie najdłuższe proponowane przez organizatorów starty:  Asia 1/2 IronMan,  Marcin 3800m na wodach otwartych. Marcin uplasował się na 19 miejscu Open i 6 w kategorii M40 traktując start jako test przed „gwoździem” tej części sezonu czyli Sopockim Maratonem Pływackim który rozegrany zostanie na dystansie 5km w morzu (bez pianek) na początku sierpnia.

Asia zakończyła rywalizację na 9 miejscu Open wśród kobiet wygrywając swoją kategorię wiekową K40. Był to już jej trzeci start na wymagającym dystansie 1/2 IM (1.9 km pływania, 90 km rower i 21 km biegu). Nie były to dla niej zawody docelowe tego sezonu. Sezon w pełni i być może pod koniec sierpnia ponowie zmierzy się na tym dystansie. Póki co kilka startów na dystansach krótszych w tym Mistrzostwa Polski Age Group (grup wiekowych) na super sprincie które odbędą się pod koniec lipca w Katowicach gdzie bronić będzie brązowego medalu wywalczonego w roku 2021 i 2022.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama