Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 22 czerwca 2024 07:14
PRZECZYTAJ!
Reklama

Ratownicy kontra karpie

Mariusz Stępień, ratownik górniczy z Ruchu Ziemowit Kopalni Piast-Ziemowit, był głównym organizatorem II Mistrzostw Ratowników Górniczych w Wędkarstwie Karpiowym, zorganizowanych od 13 do 16 lipca na Łowisku Eko Lakes Wójcina.
Ratownicy kontra karpie

W zawodach wzięło udział  17 drużyn, składających  się z ratowników górniczych z kopalń Polskiej Grupy Górniczej, JSW, Tauronu Wydobycie, a także KGHM i Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. Najlepsza okazała się drużyna JSW „JASMOS-BZIE”, drugie miejsce zajęła drużyna z PGG „Sośnica”, trzecie - zawodnicy z PGG „KWK ZIEMOWIT”.

W punktacji był brana pod uwagę suma wagi 3 największych złowionych okazów przez każdą drużynę – każdy z karpi musiał ważyć powyżej ośmiu kilogramów. Największy karp tych Mistrzostw wyłowiony przez drużynę zwycięzców, miał około 17 kg, 2 pozostałe ryby, wyłowione przez zwycięzców, miały po niespełna 12 kg. 

– Wyławiane karpie nie były zbyt duże z uwagi na wysokie temperatury oraz okres tarła. – Aktywność ryb była słabsza niż się spodziewaliśmy. Nałożyły się na to 2 czynniki – upały i tarło, dlatego w przyszłym roku zawody będziemy chcieli zorganizować w innym miesiącu – tłumaczy Mariusz Stępień.

Przyszłoroczne zawody odbędą się też prawdopodobnie na innym łowisku, bo zainteresowanie tym sportem jest ogromne. – Na mistrzostwa zgłosiło się więcej chętnych niż było stanowisk łowieckich, dlatego na następną edycję będziemy szukali większego zbiornika. Wędkarstwo Karpiowe to hobby, które jak widać jest bardzo popularne wśród ratowników górniczych. Jestem mile zaskoczony, taką frekwencją w tak wyselekcjonowanym gronie – podkreśla Mariusz Stępień.

Drużyny ratowników górniczych składały się z 3 zawodników, uzupełnionych o tzw. Team Runnera. To więcej o jedną osobę w porównaniu do klasycznych zawodów w wędkarstwie karpiowym. Ale tak jak podczas klasycznych zawodów, tak podczas Mistrzostw Ratowników Górniczych, wszystkie karpie po złowieniu i dokładnym zważeniu, odzyskały wolność.

Na tegorocznych zawodach najwięcej zawodników było z Polskiej Grupy Górniczej – dziewięć drużyn na siedemnaście.

Źródło: pgg.pl, fot. Eko Lakes Wójcina

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama