Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 19:37
PRZECZYTAJ!
Reklama

Na historycznym szlaku

Dzieje Bierunia to prawdziwa historyczna skarbnica. Co najważniejsze współczesny Bieruń potrafi w ciekawy sposób dzielić się informacjami na temat swoje bogatej przeszłości. Najlepszym dowodem jest Bieruński Szlak Historyczny, którego drugi etap dobiegł końca.
Na historycznym szlaku

Tablice informacyjne pojawiły się w takich miejscach jak Ściernie przy Stacji Regeneracji, Jajosty przy Zajeździe Jajosty, Grobel w Bieruniu Starym (przy ul. Chemików), Cmentarz Żydowski (przy skrzyżowaniu ul. Chemików z ul. Wita), czy Kopiec przy nowej ścieżce rowerowej "Za Kopcem".

- Chcemy, by nasz szlak historyczny nie był jedynie źródłem wiedzy, ale również miejscem, które przyciąga mieszkańców i turystów. Stąd pomysł na umieszczenie tablic w miejscach intensywnie odwiedzanych i przy ścieżkach rowerowych. Nowe tablice to nie tylko forma edukacji, ale też skuteczne narzędzie promocji miasta. - mówi Agnieszka Kijas, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Bieruniu

Przypomnijmy, że realizowany przez Wydział Promocji Urzędu Miejskiego, drugi etap Bieruńskiego Szlaku Historycznego stanowi kluczowy element Strategii Promocji Miasta. W planach są kolejne trzy tablice, które wkrótce urozmaicą Szlak Historyczny. 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama