Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 kwietnia 2024 17:38
PRZECZYTAJ!
Reklama

O bezpieczeństwie nad Zalewem Dziećkowice

Nad Zalewem Dziećkowice w Chełmie Śląskim odbył się Wakacyjny Piknik w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", którego bieruńska komenda była współorganizatorem.
O bezpieczeństwie nad Zalewem Dziećkowice

Nie zabrakło pokazów ratunkowych przeprowadzonych przez ratowników z WOPR Katowice. Na najmłodszych czekały gry i konkursy zorganizowane przez dzielnicowych z bieruńskiej komendy, można było z bliska zobaczyć radiowóz policyjny oraz zrobić sobie zdjęcie z maskotką śląskiej policji Sznupkiem.

Akcja profilaktyczna "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" to ogół działań, których patronem jest MSWiA. Głównym jej celem jest upowszechnienie wiedzy na temat bezpieczeństwa nad wodą, zagrożeń, jakie pojawiają się w miejscu relaksu i wypoczynku zdecydowanej większości osób. Prowadzona jest zarówno do dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Jak pokazują ostatnie statystki, ofiary utonięć to osoby niemalże w każdej grupie wiekowej.

Aby móc przekazać niezbędną wiedzę w zakresie bezpieczeństwa nad wodą został zorganizowany Piknik Wakacyjny. Odbył się w niedzielę nad Zalewem Dziećkowice w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, którego współorganizatorem była bieruńska komenda. Na najmłodszych czekały gry i konkursy zorganizowane przez dzielnicowych z bieruńskiej komendy, można było z bliska zobaczyć radiowóz policyjny oraz zrobić sobie zdjęcie z maskotką śląskiej policji Sznupkiem. Nie zabrakło pokazów ratunkowych przeprowadzonych przez ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Katowic. Nad bezpiecznym przebiegiem wszystkich pokazów ratownictwa wodnego na wodzie czuwali druhowie z OSP Imielin oraz policyjni wodniacy z Katowic.

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama