Aktualności

Aktualności

UWAGA NA OSZUSTÓW PODSZYWAJĄCYCH SIĘ POD SKLEP PGG

 

Kolejni mieszkańcy naszego powiatu w ostatnich dniach padli ofiarą oszustów. Policja  ostrzega przed przestępcami, którzy tworzą fałszywe strony internetowe przypominające oficjalną stronę sklepu Polskiej Grupy Górniczej oferującej do sprzedaży surowce opałowe. Pamiętajmy, by podczas zakupów w Internecie zachować szczególną ostrożność.

 

Zwiększone zainteresowanie zakupem surowców opałowych stało się źródłem zarobku oszustów internetowych. Od kilku miesięcy w przestrzeni medialnej pojawiają się komunikaty i ostrzeżenia przed „oszustwami węglowymi”. Jedną z metod przestępców jest tworzenie stron internetowych przypominających wizualnie oficjalny sklep Polskiej Grupy Górniczej oferującej sprzedaż surowców opałowych. Fałszywe strony zawierają nawet logotypy spółek zajmujących się legalną sprzedażą. Podobieństwa występują też w adresach witryn. Oszuści oferują na nich surowce zazwyczaj w bardzo atrakcyjnych cenach, które przyciągają niczego nieświadomych klientów. Najczęściej pokrzywdzone osoby wpłacają zaliczkę, węgiel do nich nie dociera, a cała transakcja okazuje się fikcją. Bardzo często w nazwie domeny fałszywej strony znajduje się przekręcona nazwa albo literówka, dlatego najlepiej wpisywać adres w oknie przeglądarki samodzielnie. W ten sposób unikniemy otwierania stron, na których działają internetowi przestępcy. By nie paść ich ofiarą i nie utracić pieniędzy dokładnie weryfikujmy strony internetowe, z których korzystamy.

Niestety czujności takiej zabrakło mieszkańcom powiatu bieruńsko-lędzińskiego, którzy w ostatnich dniach grudnia za pośrednictwem fałszywych stron zakupili węgiel i utracili w każdym przypadku około 3 tysięcy złotych, pomimo tego, że na oficjalnej stronie internetowej sklepu PGG pojawił się w tym czasie komunikat informujący o tym, że sklep będzie nieczynny we wskazanym okresie, a także ostrzeżenie przed fałszywymi stronami podszywającymi się pod ten sklep.

Pamiętajmy zatem, że to, czy przestępcy wyłudzą od nas pieniądze, zależy przede wszystkim od nas samych! Oszuści tylko czekają na sprzyjający moment, dlatego warto nie tracić czujności i zwracać uwagę na szczegóły. Za Polską Grupą Górniczą informujemy mieszkańców, że Kwalifikowany Dostawca Węgla PGG nie używa wiadomości SMS, połączeń telefonicznych czy e-maili do potwierdzania danych osobowych swoich klientów.

Śledź nas

Social & newsletter

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search