Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 18:45
PRZECZYTAJ!

Policjant z Bierunia w zwycięskiej drużynie

W dniach 1-3 grudnia na Wyspach Kanaryjskich odbył się III Światowy Turniej Drużyn Policyjnych w piłce nożnej siedmioosobowej. Reprezentacja polskiej Policji pokazała się z bardzo dobrej strony, broniąc tytuł mistrzów świata. W zwycięskim składzie przez cały turniej grało aż siedmiu policjantów ze śląskiego garnizonu. Występy naszej drużyny były imponujące, warto więc prześledzić wyniki poszczególnych meczów.

W reprezentacji polskiej Policji zagrało aż siedmiu policjantów ze Śląska: mł. asp. Piotr Pacholski z komisariatu w Czerwionce-Leszczynach, st. sierż. Michał Chrabąszcz z Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej KWP w Katowicach, sierż. szt. Jakub Kawecki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, sierż. szt. Mateusz Stajer z V Komisariatu Policji w Gliwicach, st. post. Bartosz Soliński z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, st. post. Michał Majda z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu oraz post. Arkadiusz Kowalczyk z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Mecze grupowe rozegrano „każdy z każdym”, po 20 minut. W pierwszym reprezentacja polskiej Policji spotkała się z drużyną Słowenii. Od pierwszych minut widać było presję, jaka ciążyła na graczach, jednak doskonałe przygotowanie pozwoliło rozstrzygnąć spotkanie na naszą korzyść i wygraliśmy 7:0. Drugi mecz był starciem reprezentantów naszej Policji z reprezentacją Włoch i również tym razem polscy zawodnicy pokazali charakter, wygrywając 3:1. W kolejnym meczu polska reprezentacja nie miała sobie równych i wygrała z reprezentacją Włoch (Arona) 3:0. Ostatni mecz grupowy pomiędzy naszymi a ekipą z Hiszpanii był przepustką do rundy finałowej i tak jak w poprzednich spotkaniach, zwyciężyliśmy, i to po trudnym boju.

W ćwierćfinale los skojarzył Polaków ze Szwajcarią. Od pierwszej do ostatniej minuty mecz był bardzo zacięty. Szybko strzelona bramka pozwoliła na nadanie tempa gry przez Polaków i wyprowadzenie skutecznych kontrataków. W efekcie spotkanie zakończyło się zwycięstwem 5:0.

Półfinałowe spotkanie rozegrano pomiędzy reprezentacją polskiej Policji a Katalonii. Każdy błąd na tym etapie mógł oznaczać wyeliminowanie, dlatego do spotkania z groźnym rywalem nasi zawodnicy podeszli z ogromną koncentracją. Po ciężkiej i zaciętej walce mecz ułożył się po myśli szkoleniowca reprezentacji polskiej Policji, Andrzeja Kuczyńskiego i zwyciężyliśmy 1:0. To zwycięstwo zapewniło awans do wymarzonego finału.

W meczu finałowym nasza reprezentacja zmierzyła się z Hiszpanami. Przeciwnicy od pierwszej minuty pokazali ogromną wolę walki i duży charakter. Po bardzo trudnym, wyrównanym meczu nasi zwyciężyli 3:0, broniąc tytuł mistrzów świata, który zdobyli w 2021 roku. Wszystkie bramki padły w II połowie.

Wyjazd reprezentacji polskiej Policji na mistrzostwa świata w piłce nożnej drużyn siedmioosobowych możliwy był dzięki znacznemu wsparciu Stołecznej Grupy CBŚ Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej oraz środkom własnym, a policjanci poświęcili swój czas wolny w ramach urlopu.