Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 22 lutego 2024 09:50
PRZECZYTAJ!
Reklama

Wygodnie przez ulicę Wygody

Powoli dobiega końca inwestycja na ulicy Wygody w Lędzinach. Dzięki wsparciu z programu rządowego Polski Ład możliwy był gruntowny remont drogi łączącej wschodnią część miasta z Tychami.
Wygodnie przez ulicę Wygody

W ostatnich latach droga była w fatalnym stanie - pełna dziur, bez chodnika, ścieżki rowerowej czy nawet pobocza - a teraz stanie się jedną z ładniejszych i wygodniejszych, choć to nie będą jej najważniejsze walory. Prace na remontowanym odcinku objęły między innymi: wymianę nawierzchni, wraz z poszerzeniem do pełnego wymiaru zgodnie z klasą drogi powiatowej, wykonanie ciągu pieszo-rowerowego, odwodnienie, zjazdy na posesje.

Dodatkowym atutem ulicy Wygody jest zachowanie drzew w pasie oddzielającym jezdnię i ścieżkę pieszo-rowerową. Dzięki temu latem będziemy mogli liczyć na cień w upalne dni.

Okoliczni mieszkańcy liczą na rychłe otwarcie drogi, bo już od 1 marca br. jest ona zamknięta dla ruchu. Urzędnicy liczyli, że prace uda się skończyć do 30 lipca, jednak napotkano trudności, które wydłużyły ten czas.


Ewelina Niemiec, mieszkanka Lędzin
Kluczowe dla osób poruszających się ulicą Wygody jest bezpieczeństwo. Dzięki wydzieleniu ciągu pieszo-rowerowego i oddzieleniu go od jezdni pasem zieleni poziom bezpieczeństwa znacznie wzrośnie. Takie rozwiązanie funkcjonuje już w Lędzinach na ulicy Jagiellońskiej, która po remoncie przyciąga spacerowiczów, biegaczy, rolkarzy i rowerzystów. Zapewne tak stanie się również z właśnie remontowaną drogą, która dodatkowo łączy się z ulicą Księdza Kontnego, a na niej ścieżka rowerowa jest już od jakiegoś czasu.


Marcin Majer, radny powiatowy z Lędzin 
Cieszę się że jako powiat bieruńsko-lędziński kompleksowo podchodzimy do tego typu inwestycji i kiedy nadarza się okazja pozyskujemy środki zewnętrzne, w tym wypadku rządowe, dzięki którym jesteśmy w stanie nie tylko wykonać nową nakładkę asfaltową, ale dodatkowo poszerzamy pas do pełnej, wymaganej prawnie szerokości, a dodatkowo budujemy kolejny spory odcinek ścieżki pieszo-rowerowej. Cieszę się, że zastosowaliśmy rozwiązanie, które zaproponowałem przy ulicy Jagiellońskiej, czyli odsunięcie ścieżki od pasa jezdni. To rozwiązanie mam nadzieję stanie się już naszym standardem.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama