Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 20:46
PRZECZYTAJ!
Reklama

Młodzi i zdolni

Starosta Bieruńsko-Lędziński - Bernard Bednorz spotkał się z uczniami powiatowych szkół, którzy zostali laureatami Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2023/2024.
Młodzi i zdolni

W gronie tegorocznych Stypendystów znaleźli się:

  • Agata Kozicka - uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Bieruniu,
  • Dominika Duży - uczennica Technikum w Powiatowym Zespole Szkół w Bieruniu,
  • Kacper Kuzak - uczeń Technikum w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach.

Starosta pogratulował naszym wyróżnionym uczniom wybitnych wyników w nauce, a także ich szczególnych, indywidualnych osiągnięć. Stypendystom towarzyszyli rodzice i dyrektorzy powiatowych szkół, w spotkaniu uczestniczyła również Patrycja Rozmus - naczelnik Wydziału Edukacji.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest przyznawane uczniom szkoły kształcącej w formie dziennej, która umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Stypendystą zostaje uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendium jest przyznawane na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym, jego wysokość wynosi 500 zł miesięcznie i jest wypłacane w dwóch ratach.

W województwie śląskim w roku szkolnym 2023/2024 stypendia otrzymało 462 uczniów szkół ponadpodstawowych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama