Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 22 czerwca 2024 08:55
PRZECZYTAJ!
Reklama

Usłyszał 87 zarzutów kradzież z włamanie

Mundurowi z Wydziału Kryminalnego bieruńskiej komendy ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem do systemu bankowego. 38-letni mieszkaniec naszego powiatu pod koniec ubiegłego roku aż 87 razy dokonywał płatności nie swoją kartą. Usłyszał już zarzuty. Może mu grozić nawet 10 lat więzienia.
Usłyszał 87 zarzutów kradzież z włamanie

Śledczy z bieruńskiej komendy ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem do systemu bankowego. W listopadzie ubiegłego roku 66-letni mężczyzna poprosił o pomoc swojego 38-letniego znajomego w założeniu bankowości internetowej. Mężczyzna zgodził się pomóc. Jednak wykorzystał niewiedzę seniora i zainstalował sobie jego kartę na swoim telefonie. Następnie uzyskał pin do karty. Dzięki czemu mógł dokonywać płatności przy pomocy swojego telefonu. Na przełomie miesiąca dokonał takich płatności aż 87 razy. Zgodnie z obowiązującym prawem, zachowanie takie traktowane jest jako przestępstwo kradzieży z włamaniem. 38-letni mężczyzna usłyszał łącznie 87 zarzutów. Może mu grozić nawet 10 lat więzienia. 

Przypominamy!

W przypadku utraty czy kradzieży dokumentów, karty bankomatowej aby jak najszybciej poinformować placówkę bankową lub inną instytucję, która wydała dokument. Pamiętajmy aby nikomu nie podawać swoich kodów PIN, ani ich nie zapisywać na kartach płatniczych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama