Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 22 czerwca 2024 09:19
PRZECZYTAJ!
Reklama

Twórczo... i w zgodzie z naturą!

W dniach 17-19 maja, w malowniczym Ojcowskim Parku Narodowym, odbył się IX plener malarski zorganizowany przez Powiat Bieruńsko-Lędziński. To wyjątkowe wydarzenie, mające na celu promocję sztuki oraz integrację artystów z regionu, zgromadziło 16 utalentowanych plastyków z terenu powiatu.
Twórczo... i w zgodzie z naturą!

W plenerze uczestniczyli: Iwona Simka-Surma, Bożena Gawlikowicz, Jolanta Wawoczny, Bogusława Bronkowska, Renata Gołdon-Kolny, Gabriela Bierońska, Agnieszka Kłyk, Agata Szymaniec, Agata Wojtala Kubecka, Agnieszka Czerniak, Barbara Zientara-Chmiel, Ewa Szymańska-Sułkowska, Mirosław Leszczyk, Józef Mandla, Jan Jagoda. Niezmiennie, począwszy od pierwszej edycji pleneru,  funkcję komisarza pełniła Urszula Figiel - malarka, pedagog sztuki i animatorka kultury.

Uczestnicy pleneru mieli okazję nie tylko tworzyć w inspirującym otoczeniu, ale także wymieniać się doświadczeniami i technikami malarskimi. Ojcowski Park Narodowy, z jego niezwykłymi krajobrazami, bogatą florą i fauną oraz unikalnymi formacjami skalnymi, stał się nie tylko tłem, ale i głównym bohaterem wielu prac. Prace stworzone podczas tych trzech dni zostaną zaprezentowane na wystawie poplenerowej, która odbędzie się w Galerii Powiatowej w Bieruniu w drugiej połowie 2024 r.

IX plener malarski był nie tylko okazją do integracji osób stanowiących powiatowe środowisko artystyczne, ale również momentem refleksji nad pięknem otaczającej nas przyrody oraz wartościami, jakie niesie ze sobą tworzenie w zgodzie z naturą. 

Źródło: powiatbl.plPodziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama