Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 21:12
PRZECZYTAJ!
Reklama

POLICJANCI ZABEZPIECZALI NIEWYBUCH

 

Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu z czasów II wojny światowej. Na pocisk artyleryjski natrafił operator koparki w trakcie prac budowlanych. Niebezpieczne znalezisko przejął wojskowy patrol sapersko–minerski.

Podczas prac budowlanych przy ulicy Zawiszy Czarnego w Lędzinach, pracownicy natrafili na niewybuch pochodzący z czasów II Wojny Światowej. O swoim znalezisku powiadomili bieruńską komendę policji. Zaraz po otrzymanej informacji, na miejsce skierowany został policjant przeszkolony z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który wstępnie potwierdził, że jest to moździerzowy pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej o długości 40 cm. Z uwagi na to, że teren budowy znajduje się z dala od zabudowań, nie było konieczności ewakuowania osób. Z zagrożonego rejonu zostali jedynie wycofani pracownicy budowlani. Do czasu przyjazdu saperów, niebezpieczne znalezisko zabezpieczali bieruńscy policjanci.

Policjanci ostrzegają, że pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić znalezionych niewypałów. Jeżeli zauważyłeś podejrzany przedmiot przypominający pocisk lub broń, natychmiast powiadom policję.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama