Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 grudnia 2023 10:25
PRZECZYTAJ!
Reklama

Wśród beneficjentów parafie z naszego powiatu

Wśród beneficjentów parafie z naszego powiatu

 

Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, wręczył symboliczne czeki w ramach otwartego konkursu na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Łączna wartość dofinansowania to 2 mln zł. Wśród beneficjentów są parafie z naszego powiatu.

 

– Troszczymy się o nasze dziedzictwo kulturowe i te 2 mln zł, które trafią do instytucji i podmiotów w całym regionie, to z jednej strony inwestycja w ich przyszłość, troska o wartości, a z drugiej forma podziękowania za państwa pracę i zaangażowanie na rzecz tych obiektów – mówił marszałek Jakub Chełstowski. – Warto wspierać te działania i cieszę się, że w tym roku udało się przeznaczyć na ten cel tak duże środki.

– Samorząd województwa odpowiada za wiele istotnych zadań, modernizację dróg, funkcjonowanie i wyposażenie szpitali, ale zawsze warto wsłuchiwać się w inicjatywy oddolne, bo rolą władzy jest słuchać – stwierdził Jan Kawulok, przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego. – To państwa praca przywraca nam te obiekty i zachowuje je dla przyszłych pokoleń.

Dotacje na prace konserwatorskie otrzymali, m.in. Parafia Rzymskokatolicka św. Bartłomieja Apostoła w Bieruniu (70.000,00 zł) i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Hołdunowie (41.000,00 zł).

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama