Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 21 lutego 2024 10:11
PRZECZYTAJ!
Reklama

Koleje wracają do Wisły!

Koleje wracają do Wisły!

 

Po dość długiej przerwie Koleje Śląskie wracają na trasę do Wisły. Zapowiadają, że już od 11 grudnia rozpoczynają regularne kursy do Wisły Głębce na linii S6 (Katowice - Skoczów -Wisła Głębce) oraz S76 (Gliwice - Rybnik - Żory - Wisła Głębce)!

 

Po blisko 3-letnim remoncie linii kolejowej prowadzącej do Wisły, z początkiem grudnia wrócą tam pociągi. Według zarządzającej infrastrukturą spółki PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK), z Katowic do Wisły Głębce pojedziemy już bez żadnych przesiadek 11 grudnia, gdy wejdzie w życie nowy rozkład jazdy.

Remont odcinka Bronów – Skoczów – Goleszów – Wisła Głębce rozpoczął się w marcu 2020 r. Pierwsze deklaracje wskazywały na rok 2021, jako termin ukończenia inwestycji, ale okazało się, że jest on nierealny. Co więcej, tegoroczna wiosna niczego tu nie zmieniła i podczas letnich wakacji wybierający się do Ustronia czy Wisły nie mieli szansy dojechać tam bezpośrednio pociągiem.

Zgodnie z deklaracjami PKP PLK najwcześniej prace zakończyły na odcinku Goleszów – Wisła Głębce. Między Skoczowem a Goleszowem ruch pociągów był możliwy i od niedawna kursują tamtędy składy do Cieszyna. Natomiast na zakończenie prac na trasie Goleszów – Wisła Głębce trzeba było poczekać aż do listopad.

Jadąc w góry turyści przejadą zmodernizowaną linią kolejową, której początek sięga przełomu lat 20. oraz 30.! Jej ostatni odcinek do dzielnicy Głębce otwarto 11 września 1933 roku wraz z dwoma żelbetowymi wiaduktami nad doliną Dziechcinki oraz doliną potoku Łabajów.

Co więcej, już 17 grudnia w Wiśle odbędzie się wojewódzka inauguracja sezonu zimowego! Wydarzenie pod nazwą „Beskidy Winter GO” po raz kolejny zawita do Wisły! Tym razem całość atrakcji skupi się wokół lodowiska i parku zimowego, jakie będą od grudnia do końca lutego na terenie kompleksu Baseny Wisła oraz placu Hoffa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama