Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 21:36
PRZECZYTAJ!
Reklama

Piłkarskie weekendy z MKS Lędziny

Piłkarskie weekendy z MKS Lędziny

 

Śmiało można powiedzieć, że cykl halowych turniejów piłkarskich  o Puchar Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego na stałe zagościł w kalendarzu powiatowych wydarzeń sportowych. Za nami już VI edycja tego piłkarskiego święta, którego organizatorem tradycyjnie był MKS Lędziny.

 

Przez kolejne dwa weekendy lutego  w hali Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego  Centrum młodzi adepci piłki nożnej z terenu naszego powiatu, Katowic, Tychów czy Chrzanowa rywalizowali o miano najlepszej drużyny w swojej kategorii wiekowej.

11 lutego br. na parkiecie można było podziwiać piłkarski majstersztyk w wykonaniu dzieci z roczników 2008 oraz 2016. Jako pierwsi swoje umiejętności zaprezentowali trampkarze  (rocznik 2008). W tej kategorii wiekowej zwyciężyli piłkarze UKS Szopienice, którzy okazali się lepsi od Ciężkowianki Jaworzno oraz Pasjonaty Dankowice i JUWe Jaroszowice. Kolejne lokaty zajęli drugi zespół UKS-u Szopienice i MKS Lędziny.

Zacięcie rywalizowały również skrzaty (rocznik 2016). Wśród nich popis umiejętności prezentowali piłkarze LKS Gardawice, GKS GieKSy Katowice, Niepokornych Orzesze, GTS Bojszowy, JUWe Jaroszowice oraz gospodarzy. Nie zabrakło pokazu nowo nabytych umiejętności piłkarskich takich jak dryblingi, zwody czy strzały z bliska. Najważniejszy była jednak dobra zabawa i uśmiech na twarzy każdego zawodnika. 

W sobotę 18 lutego, jako pierwsze na parkiecie zaprezentowały się żaki (rocznik 2014). Chociaż w tej grupie wiekowej  nie prowadzono oficjalnej klasyfikacji zawodnicy GTS Bojszowy, dwóch zespołów Siódemki Tychy, LKS-u Gardawice, AP Champions Chrzanów oraz MKS-u Lędziny  na parkiecie pokazali zaciętą walkę. W kategorii dzieci z roczników 2010-2011 fenomenalnie poradził sobie BAP Piast Gol, który nie tylko odnotował komplet zwycięstw, ale i był najskuteczniejszy zarówno w ofensywie, jak i obronie. Drugie miejsce zajął MKS Lędziny, natomiast trecie miejsce wywalczyła Podlesianka Katowice. Kolejne miejsca w klasyfikacji ogólnej zajęły: AP Champions Chrzanów, druga drużyna MKS-u Lędziny oraz Zgoda Byczyna.

W ostatnim dniu piłkarskich zmagań rywalizowały drużyny z rocznika 2010. Nastolatkowie walczyli z wielkim zapałem, prezentując na parkiecie wszelkie możliwe piłkarskie umiejętności oraz sztuczki. Tego dnia najlepszy okazał się zespół Kalwarianki Kalwaria Zebrzydowska, przed BAP Piast Gol Bieruń oraz Pogonią Imielin. Na czwartym miejscu uplasował się MKS Lędziny, który wyprzedził MKS Zaborze Zabrze i drugą z ekip Kalwarianki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama