Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 21 lutego 2024 09:20
PRZECZYTAJ!
Reklama
News will be here

Izabela Kloc: sprawny system edukacji zawodowej jest fundamentem transformacji Śląska

Izabela Kloc: sprawny system edukacji zawodowej jest fundamentem transformacji Śląska

 

W najbliższy poniedziałek odbędzie się siódma konferencja z cyklu Śląski Ład. Debata pod tytułem „Szkolnictwo zawodowe w dobie transformacji” zostanie poświęcona jednemu z najpoważniejszych wyzwań rozwojowych dla Polski, a zwłaszcza dla województwa śląskiego.

 

Czy system szkolnictwa branżowego spełni oczekiwania innowacyjnej gospodarki w dobie transformacji energetyczno-gospodarczej? Na to pytanie postarają się znaleźć odpowiedź uczestnicy poniedziałkowej konferencji. Do udziału w debacie zaproszono, m.in.  Premiera Mateusza Morawieckiego, Nicolasa Schmita - komisarza UE ds. miejsc pracy i praw socjalnych, Marzenę Machałek - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki,  śląskich parlamentarzystów, przedstawicieli samorządów, uczelni wyższych, szkół zawodowych i największych pracodawców w regionie.

- Warunkiem powodzenia trudnego  procesu transformacji jest  akceptacja i zrozumienie ze strony opinii publicznej. Dlatego bardzo ważna jest także informacyjna i edukacyjna rola mediów w podnoszeniu społecznej wiedzy na temat skomplikowanych mechanizmów towarzyszących polityce klimatycznej Unii Europejskiej – mówi Izabela Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego, inicjatorka konferencji.

Debata odbędzie się w poniedziałek 13 marca, w godz. 10.00 – 12.00. Transmisję można oglądać na profilu https://www.facebook.com/slaskilad/


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama