Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 10:57
PRZECZYTAJ!
Reklama

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Jak co roku w okresie wakacyjnym bieruńscy policjanci spotykają się z osobami odpoczywającymi nad wodą. Zgodnie z trwającą kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowi przekazują mieszkańcom i gościom Lędzin cenne informacje dotyczące bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Najmłodsi otrzymują natomiast drobne niespodzianki.
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Wakacje i słoneczna pogoda sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą. Woda jednak, oprócz radości i zabawy, niesie też za sobą wiele niebezpieczeństw. W okresie letnim zwiększa się m.in. zagrożenie utonięciami osób korzystających z kąpieli. Dlatego policjanci podejmują działania w celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób wypoczywających nad akwenami.

Bieruńscy policjanci w miniony czwartek odwiedzili jedno z takich miejsc na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Mundurowi prowadzili rozmowy z osobami, które spędzały beztroski wakacyjny czas na basenie odkrytym wraz z wodnym placem zabaw w Lędzinach. Rozmawiali z wypoczywającymi, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo nad wodą. Stróże prawa przekazywali założenia ogólnopolskiej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz rozmawiali o zagrożeniach związanych z brakiem rozsądku podczas kąpieli. Przypominali też o obowiązujących przepisach prawach dotyczących zachowania nad wodą.

Swoją uwagę policjanci poświęcili też najmłodszym. Większość zasad obowiązujących podczas pobytu nad wodą maluchy znały. Te, o których nie wiedziały, zostały wyjaśnione przez mundurowych. W nagrodę dzieci otrzymały drobny upominek.

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama