Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 22 czerwca 2024 07:02
PRZECZYTAJ!
Reklama

Bulowy turniej

W niedzielę 19 maja na bulodromie przy zbiorniku wodnym „Łysina” odbył się turniej petanque, zwany popularnie grą w bule. Zawody zorganizowało Stowarzyszenie „Wspólna – Europa” oraz Klub Sportowy Unia Bieruń Stary.
Bulowy turniej

W turnieju wzięło udział 24 osoby, które rywalizowały o Puchar  Burmistrza Miasta Bierunia.  W zawodach wzięli udział  wyłącznie mieszkańcy Bierunia, którzy rywalizowali w zespołach dwuosobowych (dubletach). Władzę miasta reprezentowali: Zastępca Burmistrza Marek Dziegciarczyk oraz radni Agnieszka Wyderka – Dyjecińska i Michał Barzycki. Turniej został tak przeprowadzony, że wyrównywał szanse wygrania rozgrywek  wszystkim uczestnikom, bez względu na doświadczenie sportowe. Głównym celem tej rywalizacji była dalsza popularyzacja tej gry wśród mieszkańców naszego miasta.

Po interesującej i wyrównanej rywalizacji zawody wygrał Tadeusz Wiśniewski  w parze z Teresą Duży. Kolejne miejsca zajęli: Krzysztof Adamek z Janem Knopkiem, Agnieszka Wyderka – Dyjecińska z Jerzym Judą, Roman Matysek z Markiem Dziegciarczykiem. Nagrody rzeczowe ufundowane zostały przez Urząd Miejski a namioty dostarczył BOSiR.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama