Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 09:42
PRZECZYTAJ!
Reklama

Na basenie w Lędzinach „kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Jak co roku w okresie wakacyjnym bieruńscy policjanci spotykają się z osobami odpoczywającymi nad wodą. Zgodnie z trwającą kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowi przekazali mieszkańcom i gościom Lędzin cenne informacje dotyczące bezpiecznego spędzania czasu nad wodą.
Na basenie w Lędzinach „kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Wakacje i słoneczna pogoda sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą. Woda jednak, oprócz radości i zabawy, niesie też za sobą wiele niebezpieczeństw. W okresie letnim zwiększa się m.in. zagrożenie utonięciami osób korzystających z kąpieli. Dlatego policjanci podejmują działania w celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób wypoczywających nad akwenami.

W ramach „Tygodnia bezpieczeństwa” zorganizowanego przez miasto Lędziny, bieruńscy policjanci w miniony wtorek odwiedzili basen odkryty w Lędzinach. Mundurowi prowadzili rozmowy wraz z przedstawicielami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z najmłodszymi mieszkańcami miasta oraz osobami, które spędzały beztroski wakacyjny czas na terenie basenu.

Większość zasad obowiązujących podczas pobytu nad wodą maluchy znały. Te, o których nie wiedziały, zostały wyjaśnione przez mundurowych. Stróże prawa przekazywali założenia ogólnopolskiej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz rozmawiali o zagrożeniach związanych z brakiem rozsądku podczas kąpieli.

Przypominali też o obowiązujących przepisach prawach dotyczących zachowania na drodze, w górach, czy w czasie podróży. Największą atrakcją dla milusińskich była możliwość wsiąść za kierownicę radiowozu oraz przymierzenia sprzętu policyjnego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama