Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 22:56
PRZECZYTAJ!
Reklama

Jacek Janiel: nie poddaję się i każdego dnia walczę

Jacek Janiel: nie poddaję się i każdego dnia walczę

 

Parę lat temu wszyscy kibicowaliśmy akcji społecznej prowadzonej przez młodzież naszego powiatu - ,,NIE ŚPIMY-POMAGAMY!! Jej adresatem był Jacek Janiel, chory na mukowiscydozę mieszkaniec Chełmu Śląskiego (wcześniej Lędzin). Młodzi ludzie zebrali już dla naszego powiatowego sąsiada ponad 300 tys. złotych. Postanowiliśmy porozmawiać z Jackiem i poprosić o dalsze wsparcie w postaci 1% podatku.

 

- Co u ciebie słychać?

- U mnie bywa różnie. Jednego dnia jestem pełen sił i mógłbym góry przenosić. Natomiast dzień później jestem kompletnie wyczerpany. Bez sił, po nocy spędzonej na walce z dusznościami i kaszlem, które nie pozwalają mi spać. Za dnia staram się to odsypiać bo jestem tak słaby, że nie potrafię wstać z łóżka. Niestety, tak to już jest z tą chorobą, ale nie poddaje się i każdego dnia walczę.

- Jak zdrowie?

- W tej chwili jest troszeczkę gorzej. Wydaje mi się, że jest to spowodowane przez obecną porę roku, wahania temperatur i zmienne powietrze, co przy mojej słabej odporności powoduje częste infekcje. Dotychczas potrzebowałem w ciągu roku dwóch pobytów w szpitalu. Niestety teraz jestem już drugi raz w ciągu zaledwie trzech miesięcy, ponieważ nie czuje się najlepiej.

- Czym się zajmujesz?

- W obecnej sytuacji nie jestem aktywny zawodowo. Choroba przeszkadza, ale mimo to staram się rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

- Jakie są twoje rokowania dotyczące przeszczepu?

- Obecnej jestem na etapie kompletowania wszystkich potrzebnych badań. Niestety przez zamieszanie wywołane koronwirusem jest to znacznie utrudnione. Ciężko dostać się gdziekolwiek do szpitala, ale staram się to wszystko uporządkować.

- W czym pomaga Ci kwota przekazywana w ramach 1% podatku? Jak z niej korzystasz?

- Może wydawać się na pierwszy rzut oka, że jeden procent to niewiele, ale w moim przypadku naprawdę bardzo dużo pomaga. Pozwala mi na zakup kosztownych leków czy sprzętu do rehabilitacji. W ubiegłym roku dzięki pieniądzom z jednego procentu mogłem zakupić przenośny inhalator, który pozwala mi na robienie inhalacji w domu, jak i poza nim.

- Dziękujemy za rozmowę i życzymy Ci wszystkiego dobrego, a przede wszystkim zdrowia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama