Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 21 lutego 2024 10:05
PRZECZYTAJ!
Reklama
News will be here

Ferie na sportowo z bieruńskimi policjantami

Ferie na sportowo z bieruńskimi policjantami

 

Bieruńscy mundurowi spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami Imielina, którzy uczestniczą w zorganizowanych przez miasto półkoloniach. Policjanci przygotowali dla dzieci dawkę sportowej rywalizacji, ale też ważnej i przydatnej wiedzy na temat bezpieczeństwa podczas zimowej przerwy od nauki.

 

Podczas ferii zimowych bieruńscy policjanci spotykają się z dziećmi, które na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego uczestniczą w zorganizowanych formach wypoczynku. W czasie spotkań mundurowi radzą, ostrzegają i uczą, jak bezpiecznie spędzić czas zimowej przerwy od nauki. Wszystko po to, aby upłynął on bezpiecznie i pozostawił po sobie tylko miłe wspomnienia.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Imielinie, gdzie odbywają się „Ferie na sportowo” policjanci spotkali się z najmłodszymi uczestnikami tego przedsięwzięcia. Ponieważ zamysłem organizatorów tej formy zimowego wypoczynku jest zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej, stróże prawa również przygotowali dla uczestników półkolonii dawkę sportowej rywalizacji. Dzieci miały za zadanie pokonanie toru przeszkód, podobnego do tego, który muszą pokonać kandydaci do służby w Policji. Oczywiście przeszkody i zadania zostały zmodyfikowane do poziomu maluchów, którzy jak się okazało chętnie i zawzięcie współzawodniczyli. Najlepsza trójka zawodników z każdej grupy otrzymała medale i upominki, każdy uczestnik natomiast odblaskowe opaski, które zakupił imieliński magistrat.

W ramach policyjnej akcji „Bezpieczne Ferie 2023” mundurowa prowadząca zajęcia, czas spędzony z najmłodszymi wykorzystała również na przypomnienie im podstawowych zasad bezpiecznego wypoczynku zimą.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama