Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 12 kwietnia 2024 16:53
PRZECZYTAJ!
Reklama

Nakręceni na pomaganie

Nakręceni na pomaganie

 

Zbieranie nakrętek na dobroczynny cel  to jedna z najciekawszych i najbardziej edukacyjnych akcji charytatywnych. Prowadzona jest w całej Polski i nie ominęła też Lędzin.

Cała rzecz polega na zbieraniu plastikowych nakrętek z butelek po wodzie mineralnej, napojach, sokach, mleku, opakowań z chemii gospodarczej i kosmetyków, które nie zawierają dodatkowych elementów takich jak uszczelki, tekturki, gumki. Po uzbieraniu większej ilości sprzedaje się je firmom odbierającym surowce wtórne, a pieniądze trafiają na konto chorych lub potrzebujących osób. Zbieranie plastikowych nakrętek ma głównie humanitarne przesłanie, ponieważ ratuje ludzkie życie i zdrowie. Ważny jest też aspekt edukacyjno-ekologiczny. Nakrętki nie trafiają na śmietnik, lecz do powtórnego wykorzystania. Wielkie serce na nakrętki powstało przed Powiatowym Zespołem Szkół w Lędzinach. Na pomysł wpadła Sabina Kocur, jedna z opiekunek ekipy „Pomagaj z drużyną PZS Lędziny”, czyli grupy wolontariuszy działających przy szkole. Przygotowanie takiej instalacji wcale nie jest tanie, więc niezbędni byli sponsorzy.  Serce sfinansowała grupa „Lędziny OdNowa” oraz Stowarzyszenie Młodzi Aktywni.  

Na zdjęciu - w przekazaniu brali udział przedstawiciele fundatorów - Marek Spyra, Marcin Majer, Grzegorz Dejas, Ireneusz Kokosiński

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama