Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 7 czerwca 2023 03:21
Reklama

Clemensy w dziedzinie kultury przyznane!

Kultura, wspólne obyczaje i historia mocno spajają naszą powiatową społeczność. Nasz samorząd docenia znaczenie kultury dla zachowania tradycji, wartości duchowych, jakości życia i wychowania przyszłych pokoleń. W trosce o te wartości, poczynając od 2001 roku powiat nagradza wyróżniających się twórców, animatorów i mecenasów kultury.
Clemensy w dziedzinie kultury przyznane!

Nagrodę tradycyjnie przyznaje Kapituła, kierująca się wskazaniami samorządów, instytucji kultury, stowarzyszeń twórczych, organizacji społecznych i mieszkańców naszego powiatu. Przyznawana jest w trzech kategoriach: za osiągnięcia w twórczości artystycznej, za upowszechnianie kultury oraz za wspieranie inicjatyw na rzecz kultury, a do rąk wyróżnionych trafiają statuetki Clemensa, które są symbolem uznania dla ich dorobku artystycznego i dokonań kulturotwórczych.

Nagrodę Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego w dziedzinie kultury za rok 2022, w kategorii Pro Arte otrzymał artysta malarz Jan Jagoda z Imielina, w kategorii Pro Cultura pisarz-regionalista Henryk Ganobis z Chełmu Śląskiego, a w kategorii Pro Publico Bono Mirosław Leszczyk i Bogusław Żogała (+) z Lędzin.

Ze smutkiem trzeba dodać, że Bogusława Żogały nie będzie podczas wręczenia statuetek. W minionym roku zmarł, odszedł niespodziewanie - niech spoczywa w pokoju!

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama