Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 7 czerwca 2023 03:37
Reklama

Ruszy kolejna edycja programu „Mój Prąd 5.0”

Ruszy kolejna edycja programu „Mój Prąd 5.0”

 

W kwietniu 2023 r. zostanie uruchomiona kolejna edycja programu „Mój Prąd 5.0.”, ogłosiła Anna Moskwa kilka dni temu. Maksymalna kwota dofinansowania wyniesie 58 tys. zł.

 

Warto dodać, że budżet na nabór wniosków w ramach poprzedniego programu „Mój Prąd 4.0” wyniósł 350 mln zł. Dotacje na fotowoltaikę i magazyny energii wyczerpały się 2 tygodnie przed planowanym na 31.03.2023 r. zakończeniem tej edycji programu.

Co już wiemy o programie „Mój Prąd 5.0” z dotacjami nie tylko na fotowoltaikę, ale też i pompy ciepła?

Nowością w programie Mój Prąd 5.” ma być dalsze rozszerzanie programu nie tylko o fotowoltaikę, magazyny energii i systemy sterowania ogrzewaniem, ale też i pompy ciepła powietrzne i gruntowe oraz kolektory słoneczne do ogrzania wody.

Zostanie także rozszerzony katalog beneficjentów mogących ubiegać się o dotację. Właściciele, którzy mają w domu piece na drewno, gaz, węgiel lub ciepło systemowe też będą mogli zainwestować w dodatkowe źródła ogrzewania oraz kolektory słoneczne.

- Będzie to już nabór ciągły. Co więcej, rozszerzamy program „Mój Prąd” o dofinansowanie do zakupu powietrznych i gruntowych pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych na ciepłą wodę. Dzięki temu program będzie kompleksowym wsparciem w procesie przekształcania budynku jednorodzinnego w niskoemisyjny i efektywny energetycznie dom. To nasza odpowiedź na najczęściej zgłaszane nam potrzeby społeczne. Niezależnie od tego, czy dziś dom ogrzewany jest gazem, peletem czy ciepłem systemowym, od kwietnia będzie można dokonać remontu i inwestycji, które pozwolą w znaczący sposób obniżyć koszty ogrzewania i energii elektrycznej – podkreśliła minister klimatu Anna Moskwa.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama