Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 20:04
PRZECZYTAJ!
Reklama

Szachowali na Śląsku

Szachowali na Śląsku

 

Drużyna UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój zwyciężyła w tegorocznych rozgrywkach Tauron Ligi Szachowej Drużynowych Mistrzostw Śląska Seniorów. Drugie miejsce zajął Miejski Klub Szachowy w Rybniku, a trzecie KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

 

Drużynowe Mistrzostwa Śląska Seniorów rozgrywane są od 1924 roku. Są to najstarsze cyklicznie rozgrywane drużynowe zawody szachowe w Polsce. W zawodach seniorskich swoje mecze rozgrywają zawodnicy bez względu na wiek.

Już od kilku lat najważniejsze szachowe zawody w naszym województwie organizowane są przez Śląski Związek Szachowy na Stadionie Śląskim. Dla zawodników i kibiców, rozgrywki w miejscu tak symbolicznym dla polskiego sportu, mają szczególny wymiar. Ponadto stadion jest obiektem, który posiada bardzo dobre warunki dla szachowych pojedynków.

– Doskonała współpraca z zarządem Stadionu Śląskiego oraz Marszałkiem Województwa Śląskiego procentują dynamicznym rozwojem zarówno mistrzostw jak i śląskich szachów. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni naszemu tytularnemu sponsorowi, firmie TAURON, która wspiera nas drugi rok z rzędu. Pozyskanie tak znamienitego mecenasa, jest atutem wysoko pozycjonującym mistrzostwa śląska na szachowej mapie Polski. Do grona naszych przyjaciół z dumą mogę zaliczyć także firmę Mokate. Jej prezes Adam Mokrysz jest wielbicielem królewskiej gry, który doskonale rozumie nasze potrzeby, zawsze wspierając śląskich szachistów – mówi Andrzej Matusiak, prezes Śląskiego Związku Szachowego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama