Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 08:14
PRZECZYTAJ!
Reklama

Nabrali wiatru w żagle

Takiej imprezy jeszcze u nas nie było. Odbyły się pierwsze Międzypowiatowe Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Tychy oraz Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego. Zawody zorganizowali radni powiatowi Marek Spyra i Marcin Majer oraz klub żeglarski „Ziemowit”.
Nabrali wiatru w żagle

Chętnych było tak wielu, że regaty podzielono na dwa trzydniowe turnusy. Pierwszy odbył się na Zalewie Dziećkowice, a drugi i część finałową zorganizowano na Jeziorze Paprocańskim. Swoich sił pod żaglami spróbowało kilkadziesiąt młodych ludzi z naszego powiatu i Tychów. Całkiem przypadkowo uczestnicy regat stali się sławni na całą Polską. Kiedy żeglowali po Jeziorze Paprocany, na tym samym akwenie realizowała materiał ekipa Dzień Dobry TVN. Dziennikarze telewizyjni okazali się na tyle mili, że wpletli naszych żeglarzy w kadry swojego programu. 

W tych zawodach miejsce nie miało najważniejszego znaczenie, bo liczył się sam udział w tych pełnych przygód regatach. Dla dziennikarskiego porządku podajemy jednak nazwiska zwycięzców.  Najlepiej żeglowała załoga w składzie: Magdalena Bednarz, Aaron Biliński, Klara Kowalska, Zuzanna Białożyt, która wyprzedziła ekipę w składzie: Zofia Maguda, Maja Maguda, Natalia Wojtyczka, Oliwier Wojtyczka. Trzecie miejsce zajęli: Antoni Ścierski, Ryszard Odelga, Nikola Szczepanek, Emilia Arndt.

 

 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama